Pätnásty Ekotábor Priateľov Zeme – prežite netradičnú dovolenku

Košice, 29.06.2011

Košice, 29. júna 2011 – Prežiť vzrušujúcu dovolenku v harmónii s prírodou pre mládež, dospelých i celé rodiny ponúka letný Ekotábor Priateľov Zeme – SPZ. Jeho brány sa otvoria v sobotu 23. júla už po pätnásty raz, tentoraz na ekofarme Na Háji v Devičanoch.

Počas deväťdňového pobytu od 23. do 31. júla si účastníci môžu vyskúšať tradičné i netradičné remeslá a vypočuť prednášky osobností ekologického života. „Tento ročník Ekotábora sa zameriava na myšlienku dobrovoľnej skromnosti a praktické ukážky ako žiť v súlade s prírodou,“ vysvetľuje Jozef Gaál z organizácie Priatelia Zeme - SPZ. Na záujemcov čakajú aj práce užitočné pre miestnu komunitu a krajinu, napríklad na ekofarme alebo pri stavbe drevených kompostovísk pre obyvateľov obce Devičany.
Ďalej sa návštevníci naučia vyrobiť sviečky z včelieho vosku so svietnikom, vystrúhať drevenú lyžicu, postaviť dom zo slamy, upliesť slamené ozdoby alebo praktický košík z papiera, plstiť z vlny, ale aj kosiť ručnou kosou.

„Večery spríjemnia prednášky a diskusie o ekologickom životnom štýle. Napríklad ako zastaviť škodlivý zámer vo svojom okolí, ochrane stromov, alternatívnej architektúre, ekopoľnohospodárstve, odpadoch, ale aj korupcii a zneužívaní moci. Program budú dopĺňať výlety, rôzne ekohry, ale aj sebapoznávacie a športové hry,“ poznamenáva J. Gaál. Pripomína, že zameranie Ekotábora sa premietne aj do používania ekologických hygienických prostriedkov. Aby mali ľudia čo najbližšie k prírode počas celého dňa, tak ubytovanie bude vo vlastných stanoch alebo v stodole na sene.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť cez webovú stránku http://www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor alebo emailom na gaal@priateliazeme.sk, prípadne na telefónnom čísle: 0903 772 323, najneskôr do 18. júla 2011.

Priatelia Zeme – SPZ sú neziskové občianske združenie, chrániace životné prostredie a prírodu na Slovensku. Zameriavajú sa na minimalizáciu znečisťovania prostredia odpadmi a toxickými látkami.

Viac informácií

Bližšie informácie o Ekotábore poskytne: Ing. Jozef Gaál, tel.: 0903 772 323, e-mail: gaal@priateliazeme.sk
Fotografie z minuloročného tábora sú k dispozícii na: http://www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor-2010

PrílohaVeľkosť
Tlačová správa na stiahnutie49.5 KB