Ekotábor Priateľov Zeme-SPZ učí ohľaduplnému spôsobu života, ožijú tu aj tradičné remeslá

Košice, 15.07.2009

Na bylinkovej ekofarme Odorica pri Levoči sa v sobotu 25. júla začína už 12. Letný ekotábor Priateľov Zeme. Naša organizácia sa od svojho vzniku snaží každý rok aj prakticky ukázať, že v súlade s prírodou sa žiť dá a inšpirovať touto akciou účastníkov z celého Slovenska. Popri remeslách, zaujímavej pomoci na ekofarme si budú môcť účastníci vypočuť prednášky osobností ekologického aj sociálneho života. Tento ročník ekotábora sa zameriava nielen na tradičné, ale aj netradičné remeslá s využitím a oživením starého materiálu.

Tento 9 dňový „tábor“ nie je klasický detský, ale je akousi alternatívnou tvorivou a ekologickou dovolenkou pre mládež, dospelých, rodiny. Ekotábory Priateľov Zeme - SPZ ponúkajú možnosť vyskúšať si prácu, ktorá je nielen zaujímavá ale aj užitočná pre krajinu a miestnu komunitu. Tento rok sa bude na bylinkovej ekofarme pomáhať pri stavbe maštale, oprave bričky, robení oplotkov pre zvieratá, zbere liečivých rastlín a mnohých iných.

„Na väčšinu dní prídu rôzni remeselníci, od ktorých sa záujemcovia budú môcť priučiť tradičným remeslám, ako je hrnčiarstvo, práca so slamou či drotárstvo. Vyskúšame si ale aj netradičné remeslá, ktoré vracajú život veciam, napríklad výrobe košíkov zo starého papiera, peňaženiek z tetrapaku.“ hovorí organizátorka Ekotábora Ivana Machová.

Na večery sú pripravené zaujímavé prednášky a diskusie nielen o ekologickom životnom štýle. „Odznejú zaujímavé prednášky, ako napríklad o ekopoľnohospodárstve a bylinkách, o lesoch a šelmách, alebo o materstve. Program bude dopĺňať ešte mnoho iných vecí ako výlety, hry, jazda na koni, hudobný koncert, točenie ohňom, lukostreľba. Radi tu uvítame mládež, dospelých, či rodinky, pričom každý tu určite spozná nových priateľov s podobnými názormi a hodnotami. Prostriedky používané na Ekotábore sú šetrné k prírode, máme zavedený triedený zber. Chceme ukázať, že vzrušujúca letná dovolenka nemusí byť iba v zahraničí ,“ uzatvára Ivana Machová.

Prihlásiť sa dá mailom na machova@priateliazeme.sk alebo na čísle 0903 77 23 23

Viac informácií

Ing. Ivana Machová, Priatelia Zeme-SPZ, Tel: 055/677 16 77, 0903 772 323, machova@priateliazeme.sk

Kľúčové slová: ekovýchova