Pozvánka na festival Permakultúra v meste a Akcie za klímu

Príďte na festival Permakultúra v meste v sobotu a nedeľu 28. a 29.novembra do Vodárenského múzea BVS v Bratislave.

V nedeľu tam Priatelia Zeme - SPZ v rámci projektu Škola udržateľnosti budú robiť prednášky "Všetko o kompostovaní" a "Spracovanie biologického odpadu" a tešia sa na Vás aj na infostánku.

Začiatok: 28.11.2015

Miesto konania:

Vodárenské múzeum BVS v Bratislave

 

Festival Permakultúra v meste 2015 ponúka bohatý program prednášok, diskusií, sprievodných podujatí a najmä príležitosť stretnúť sa s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o tému permakultúry. Tento ročník je zameraný na pôdu. Festival permakultúry na Slovensku ponúka každoročne rôznorodé prednášky odborníkov od ovocinárov až po sociológov, ktoré sa dotýkajú nie len samotnej permakultúry, ale aj iných oblastí života.

Ako uvádza Permakultúra SK na svojej stránke: “Piaty ročník festivalu obohatia svojimi prednáškami lektori zo Slovenska aj Česka. Popredný predstaviteľ pôdoznalectva a pôdohospodárskych vied na Slovensku, doc. Ing. Zoltán Bedrna, DrSc. porozpráva o ochrane pôdy. Marianna Ružičková Holušová prezradí ako prebieha certifikácia prírodných záhrad a na svoje si prídu i hubári. Tému pestovania hlivy ustricovej rozoberie na základe vlastných skúseností Marcel Golian. Keďže permakultúra nie je len o pestovaní, ale o životnom štýle, do programu sme zaradili tému Hlina ako stavebný materiál a zážitkovou formou pripravili prekvapenie k téme kompostovacie toalety.”

Viac informácií o festivale Permakultúra v meste nájdete na stránke festivalu a podujatí na Facebooku.

Neprehliadnite program festivalu Permakultúra v meste 2015.

Akcie za klímu #ActionsForClimate Bratislava 2015

V nedeľu 29.novembra budú stovky tisíc ľudí v mestách po celom svete pochodovať za klímu. Aj naši politici musia vedieť, že žiadame okamžité, konkrétne a hmatateľné opatrenia na ochranu klímy. Príďte na festival Permakultúra v meste do Vodárenského múzea v Bratislave.

Zúčastnite sa v sobotu 28.11. o 12:00 na špeciálnom fotení, ktorým vyšleme jasný signál svetovým lídrom. A v nedeľu 29.11. sa zasa dozviete viac o klimatickej zmene od klimatológa Alexandra Ača v rámci prednášky o 16:00.

Podujatie organizujú viaceré organizácie a iniciatívy, konkrétne: Greenpeace, Platforma MVRO, Cyklokoalícia, Cyklokuchyňa, Vegánske hody, Amnesty International, Priatelia Zeme – SPZ a iní.

Viac podrobností nájdete v podujatí Akcie za klímu na facebooku.

Grafika: Permakultúra SK, Greenpeace, Priatelia Zeme - SPZ

 


Občianske združenie Priatelia Zeme – SPZ ďakuje za finančnú podporu od Európskej únie. Za obsah tohto podujatia a s ním súvisiace materiály zodpovedajú Priatelia Zeme – SPZ. V žiadnom prípade nereprezentujú oficiálne stanovisko Európskej únie, ktorá nezodpovedá za žiadne použitie informácií z tohto podujatia alebo s ním súvisiacich materiálov.

Viac informácií:

http://festival.permakultura.sk/program/

www.facebook.com/events/775693802577205/

 

Pozvánka na festival Permakultúra v meste a Akcie za klímuPozvánka na festival Permakultúra v meste a Akcie za klímu