Finalista Miss Kompost 2013 - 5. miesto: Anton Pančík, Sereď

Rozmery cca : výška 65 cm
šírka 130 cm
dĺžka 200 cm

Kompostovisko je začlenené v „okrasnej časti“ záhrady medzi časťou trávnika s ovocnými stromami a vresoviskovou časťou záhrady s azalkami, kamčatskými čučoriedkami: kompostovisko je rozdelené na štyri „sekcie“. V jednej ¼ je čerstvý kompost, ktorý sa nasledujúci sezónu prehodí do nasledujúcej časti na „dozretie“(v tej sú t.č. umiestnené rastlinky v kvetináčoch – sadba na dokončenie okrasnej záhradky). Vo zvyšných častiach je už dozretý kompost, prikrytý pre jeho používanie. Kapacitne nám to takto postačuje. Do kompostu dávame biologický odpad z domácnosti /nespotrebované časti zeleniny, ovocia,../; pokosenú trávu – premiešaním zo zeleným odpadom zo záhrady, nie zelinu so semenami, drevené piliny, opadané ihličie,... V komposte nám vždy narastie aj nejaká zeleninka – tento rok rajčiny – koktejlky , a aj šalátové uhorky.

Za humorné udalosti s našim „kompostom“ považujeme tie, pri ktorých v komposte objavujeme stratené veci: kuchynský nôž, škrabka na zemiaky. Tie iniciatívni členovia domácnosti s určitosťou vyhodili spolu s odpadom na kompost. No a kompost je aj vďačným domovom žabiek, ktorých máme plnú záhradu – „sekcia“ s vyzretým kompostom.

Finalista Miss Kompost 2013 - 5. miesto: Anton Pančík, SereďFinalista Miss Kompost 2013 - 5. miesto: Anton Pančík, SereďFinalista Miss Kompost 2013 - 5. miesto: Anton Pančík, Sereď