Tradičná „Recyklácia Priateľov Zeme“ je tu opäť!

Košice, 11.05.2019

V pondelok 13. mája sa v Košiciach začína výmenná burza pod tradičným názvom „Recyklácia Priateľov Zeme“. Tá umožňuje ľuďom z Košíc a blízkeho okolia „zrecyklovať“ všetky nepotrebné, ale ešte zachovalé, čisté a funkčné veci, ktoré budú ponúknuté na ďalšie použitie. Ak sa chcete zmysluplne zbaviť vecí, ktoré vám v domácnostiach zaberajú miesto, využite na to najbližšie dni.

Občianske združenie Priatelia Zeme – SPZ spolu s partnerom Adventistická agentúra pre rozvojovú pomoc a Miestnou časťou Košice-Sever otvára ďalší ročník tejto akcie, ktorá je už medzi Košičanmi obľúbená. V tomto roku sa akcia bude konať na novom mieste, ktoré nám poskytla Miestna časť Košice-Sever, na ulici Obrancov mieru 2, v budove Kultúrno-spoločenského centra.

Tak ako každý rok, aj tentoraz budú prvé dva dni určené na odovzdávanie vecí. Vítané je oblečenie, obuv, kuchynské potreby, hračky, knihy, drobná elektronika a mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre niekoho nepotrebné, no inému ešte poslúžia. Podmienkou je, aby boli čisté a hlavne funkčné.

Odovzdať ich a zároveň si z vecí vybrať je možné od 13. do 17. mája 2019 v čase od 10:00 do 14:00 hod., v stredu 15. mája to bude od 13:00 do 17:00 hod.

„Na našej akcii sa dá vždy nájsť nielen mnoho praktických vecí pre každodenný život, ale aj zaujímavých, kurióznych vecí, ktoré by ste inde len ťažko hľadali. Príďte si vybrať a neoľutujete!“, pozýva René Říha z Priateľov Zeme – SPZ.

„Recyklácia Priateľov Zeme“ má nezanedbateľný sociálny a aj environmentálny rozmer. Dáva veciam doslovne druhú šancu. Záujemcovia zo všetkých vrstiev spoločnosti si na nej môžu nájsť užitočné veci. To, čo po akcii zostane bude odovzdané charite. Každý, kto sa do akcie zapojí, tak môže prispieť k predchádzaniu vzniku odpadov a podporiť ich opätovné použitie, čím v konečnom dôsledku dôjde k zníženiu množstva vznikajúcich odpadov v Košiciach. Za 20 rokov organizovania tejto akcie Košičania takto zrecyklovali už 55 ton vecí, ktoré by ináč skončili ako odpad.

Viac o histórii recyklácie si môžete prečítať v tomto článku: http://www.nulaodpadu.sk/vymenna-burza-pomaha

Viac informácií

René Říha, 0908 557 598, riha@priateliazeme.sk

Tradičná „Recyklácia Priateľov Zeme“ je tu opäť!